Тематичні квест-руми, перфоманси і їх особливості

Традиційно квест-кімнати, в основі яких – перфоманси, тобто постановочні сцени, історії і відповідний тематичний антураж, організовані спеціально для учасників, переважають в європейських країнах.

Однак, це явище в останні роки стало поступово кочувати в інші країни світу, включаючи і нашу країну. Сьогодні подібного роду квест-проекти, хоч і рідко, але можна зустріти в Харкові, Києві, Львові та інших великих містах України. Вони цікаві в першу чергу своєю оригінальністю і неповторною подачею. Основну роль тут в прямому і переносному сенсі відіграють найняті актори. Про те, як організуються квест-румів перфоманси ми поговоримо сьогодні.

Чим примітні перфоманси сучасних квест-румів?

В першу чергу, як вже було сказано вище – це «живі» уявлення, що розігруються в спеціально підготовлених приміщеннях, з відповідними декораціями, квестовой, інтерактивної атрибутикою та іншими необхідним речами.

В даному випадку основний акцент робиться на атмосферу, в якій перебувають відвідувачі. Тут важливо створити максимально реалістичне оточення, відповідне духу тієї чи іншої тематики. Актори заучують свої ролі, входять в образи, але на цьому їхня робота не закінчується. Їм необхідно мати уявлення про те, як влаштована та чи інша кімната з технічної точки зору, вміти поводитися з тим чи іншим реквізитом, і бути готовими до надзвичайних ситуаціях.

Кожен актор перед тим, як потрапити на роботу в той чи інший квест-рум проект подібного штибу, проходить спеціальну підготовку, в ході якої його навчають особливостям роботи в стінах квест-кімнат.

Які тематичні перфоманси вважаються найбільш популярними сьогодні?

В даний час в Європі набрали популярність такі тематики, як всесвіт серіалу «Гра Престолів», всесвіт Marvel або DC, світи Толкієна або Говарда Лавкрафта. Це неосяжна грунт для того, щоб вигадувати нескінченні сюжети і змішувати їх з новими і класичними квестовая пазла. У підсумку отримуємо ідеальний квест в реальності, повний інтерактиву та живих емоцій.lE6oTnlZ-po-300x200 Тематичні квест-руми, перфоманси і їх особливості

Якщо говорити про історично-фентезійних квестах, до приклад, оп піратські пригоди, то сюди нерідко залучається особливий, антикварний реквізит, який далеко не завжди просто добути.

Крім того, для якісної постановки акторам шиються спеціальні костюми, відповідні жанрової тематики квесту. Найбільш цікавими знахідками в цьому відношенні є квести по темі фільмів «Володар кілець», а також «Тор», «Гра Престолів» і т.п.

Тут важливі не тільки відповідні шати, але також і необхідна атрибутика. Це можуть бути мечі та списи, прикраси під старовину, імітація древніх рун тощо. Досить цікаві в цьому відношенні чаклунські / чарівні атрибути, на зразок магічного кулі або палиці, для виготовлення яких в інших випадках вдаються до допомоги сучасних технологій з використанням унікальних матеріалів, світлодіодів, парогенераторів та інших, не менш цікавих пристосувань.