Сучасні реаліті квести як альтернатива комп’ютерним іграм

З кожним днем все більшу і більшу популярність отримують квест ігри в реальності, які, як правило, організовуються у великих містах по всьому світу.

Організатори квест кімнат намагаються придумати захоплюючі сюжети, креативний і незвичайний антураж, нові пристрої, які невідомі звичайній людині.

Коли з’явилися перші графічні квести?

rZ-T9yjQ1q0 Сучасні реаліті квести як альтернатива комп’ютерним іграм

Вперше пригодницьку (квест) гру придумали в 70-х роках минулого століття. Її творцем є Вільям Кроутер. Він назвав свою розробку «Colossal Cave Adventure». Потім було доопрацьовано доповнення до цієї гри Доном Вудсом.

Б. Деніелс, Т. Андерсен, М. Бланк, Д. Леблінг в 1977 році створили ігровий проект «Zork». Це, по суті, текстовий квест, який набув великої популярності на той час серед багатьох геймерів. Ця четвірка розробила близько сорока різних ігор, проте, це були текстові ігрові проекти, в яких була відсутня графіка, а весь сенс гри полягав у наборі ряду символів і букв.

Кардинально змінили хід в ігровий історії Вільямси, які створили примітивну графіку. Починаючи з 80-х і закінчуючи 1998 роком, вони випустили величезну кількість квестових ігор, заснованих на графіці: «Mystery House», «Kings Quests», «Space Quest». Історія розвитку квесту полягала в переході від тексту до графіки, пояіа звуку, цікавих сюжетів.

Багато реаліті квестів розроблені за типом комп’ютерних ігор. Приміром, на цей момент великою популярністю користується квест рум «Узаперті» від ігрового проекту «Crimson Room». Засновником цього квесту вважається компанія «Noctropolis» 1994 року. Але першостворювачем «Crimson Room» вважається програміст Тошіміцу Таканагі з Японії.

У країнах СНД найбільш розповсюджені ескейп-руми, для організації яких не потрібно багато простору. Варто відзначити, що недавно в Японії був проведений квест в реальності за типом комп’ютерної гри «Обитель зла». На території виставкового центру знаходилася величезна кількість відвідувачів, і всі вони намагалися вибратися з будівлі і врятуватися від нашестя зомбі. Всі люди мали в руках планшети, на які надсилалися підказки й завдання. Все настільки було реально, що було непомітно чи то, це справжній світ, чи то віртуальний. Створенню такої атмосфери сприяли спецефекти, освітлення, звуки, грим. Такого роду реаліті квести часто проводяться у великих містах по всьому світу.