Основні жанри квестів в реальності

Якщо ви з дитинства мрієте стати героєм улюбленого фільму, випробувати себе в новому амплуа, і просто отримати незабутні враження, то квест кімната – це те, що Вам потрібно, але для початку треба вибрати сценарій. Зараз існує величезна кількість сюжетів для ескейп рум. Так, реальні квести можуть бути створені на основі пригодницького, фантастичного чи хоррор фільму, на базі комп’ютерної гри, або бути класичними, тобто з використанням карт, листів і ключів.

На сьогоднішній день виділяють 6 основних жанрів квест ігор:

1. Реальний квест. На першому плані в такій грі – це повне занурення в атмосферу квесту. Між собою пов’язані воєдино декорації, сюжет, персонажі і інші елементи кімнати. Така квест рум не завжди націлена на втечу з кімнати, так як двері може бути не замкненою. У такій грі важливо пережити весь сюжет від початку і до кінця. Як правило, тут потрібно виконати головну місію: врятувати людство, знайти скарб, викрасти машину і т. д.

2. Ескейп рум. У цій грі головною метою є пошук виходу з кімнати або відразу декількох виходів за 60 хвилин. Учасники повинні зібрати підказки, вирішити завдання, розгадати головоломки і скласти все докупи, щоб вибратися з локації.

3. Екшн гра. У локації потрібно буде не тільки вирішувати завдання, загадки, головоломки, швидко приймати рішення, а й також тут передбачені фізичні вправи. Тому, варто бути готовим до того, що доведеться боротися з монстрами, лиходіями, тікати від вбивці або ж повзти через шахту.

4. Квест-перформанс. Це гра, яка побудована у вигляді театральної дії за участю гравців. В ігровому приміщенні зустрінуться не тільки завдання, декорації, а й живі люди – професійні актори, які можуть або допомогти вибратися, або навпаки – перешкодити.

5. Хорор квест. Це найоригінальніша і яскрава квест гра. Тут учасники отримають гострі відчуття і адреналін, тобто справжній фільм жахів Вам гарантований. Будь-яка дія може вплинути на результат гри. Тут можна зустріти все: віртуальні світи, напад монстрів або інші жахливі елементи сюжету. Ви станете реальним героєм фільму жахів, так як Ви поринете в атмосферу постійної тривоги і страху.

6. Морфеус. Цей квест відрізняється від всіх вищеописаних, оскільки гравцям зав’яжуть очі, і тому вони будуть покладатися тільки на свій слух, нюх і дотик. Уява перенесе Вас в абсолютно різні світи або навіть планети. Допомагати Вам протягом гри будуть спеціально навчені люди, які допоможуть зорієнтуватися в просторі.