Основні різновиди квестів

Існує кілька різновидів квестів. Всі вони популярні, прекрасно підходять як підліткам, так і дорослим людям. Квести – масштабна розвага ігрового характеру, захоплююча і надзвичайно цікава.

Найбільш відомі з них ми зараз і розглянемо.

Лангедок

Лангедок ще часто називають «живими квестами», «кабінеткамі» або «зальника». Своє найменування вони взяли через те, що проводяться зазвичай в закритих приміщеннях, а значить, дії гравців обмежені стінами.

Кількість гравців може бути різною: від 8 і аж до 30. У діапазоні від 2 до 14 годин – тривалість квесту. Крім того, відомі й випадки, коли Лангедок проводилися і зовсім цілу добу.

Майстер має право вибирати абсолютно будь-який напрямок жанру. Для більш успішного введення гравців в їх ролі і в світ квестового дійства, приміщення оформляється особливим антуражем я.

Гравці повинні бути надзвичайно уважними і навіть злегка театральними. Це дозволить їм передати характер і образ свого персонажа максимально повноцінно, незалежно від того, чи це раб або ж, на перший погляд, сміливий і шляхетний лицар, котрий насправді виявиться злочинцем.

За майстром закріплюється обов’язок створення всесвіту гри, її правил і законів. Граючи, учасники живуть життями, в умовах створеного майстром світу. Гравець отримав особистий вантаж від майстра. Гравець в ідеалі повинен виконати повний спектр поставлених перед ним цілей, але допускається і часткове виконання. Майстер може давати підказки, створювати різкі ситуації, в яких гравцям доведеться діяти дуже швидко.

Полігони

Полігони розраховані для проведення на місцевості: поля, ліси. Як правило, місця не змінюються, і квести проводяться на них регулярно. Тут майстрів вже кілька. За пару днів вони з ігротехами зазвичай виїжджають на місце для підготовки локацій. Час і кількість учасників в полігоні – куди більш широкі: від 2-х днів до 2-х тижнів; від 40 і буквально до 2500 чоловік.

Всі учасники повинні приїхати вже в костюмах, а також з атрибутами, відповідними їх персонажу. Серед них: костюми, різні сувої, мечі, колбочки з рідинами та інші предмети. Обов’язково беруть намет, спальники, пінку, каструлі та інші подібні вироби для комфортного проживання.

Світи в такій квестовій дії можуть бути абсолютно різними: вигаданими, взятими з книг, казок, фільмів, життя, історії України. Із залученням магії і без, з нескінченними війнами, чисто політичними і демократичними.

Полігонам властива командність. Організація і об’єднання народу, спрямована на завоювання ворога. Видовищно і дуже красиво. Утворюються цілі міста, держави. Скрізь встановлюється своя влада і закони.

Міські гри

Можуть бути «локальними» і «реального часу». Перші більше схожі на полігони, з єдиною відмінністю в тому, що проводяться в якійсь одній частині міста. Кількість учасників може становити від 50 до 150 чоловік.

Тривалість «реального часу» – від тижня і аж до 5-ти тижнів; бере участь від 60 до 160 чоловік. Такий квест проходить паралельно з реальним життям.

Водилки

Рольова словесна гра. Приймають Участь 2-8 осіб. Водилки можуть становити одну сесію (3-12 годин), або ж тривати більш довго – до 40 сесій. Суть квестового дійства полягає в тому, що її учасники словесно описують поведінку і дії своїх дійових осіб.

Майстер описує світ, в якому зараз знаходяться персонажі і його неписи (іншими словами майстерні персонажі). Удачу або успіх будь-якої заявленої дії визначає кидання куба. Наприкінці сесії, як правило, лунають очки досвіду. За них можна купувати нові здібності, зброю, одежу або прокачати старі.