Один із засобів тімбілдинга – колективна участь в реальному квесті

Вже давно не секрет, що в конкурентному середовищі виживає найсильніший, найрозумніший, найхитріший, той, хто докладе максимум зусиль для досягнення певної мети. Найголовніше в колективі – це згуртованість і командний дух. Зараз багато керівників виділяють величезні суми на проведення колективних тренінгів.

1435351951_timbilding Один із засобів тімбілдинга – колективна участь в реальному квесті

Вплив квесту в реальності на розвиток згуртованості в колективі

Жанр квесту та ігрова форма не завжди дозволяють задуматися про їх вплив на формування професійних навичок команди. Учасники в процесі гри проходять випробування, вирішують завдання, розгадують шифри, головоломки, ребуси, шукають підказки, застосовуючи при цьому ерудицію, логіку і кмітливість.

Азарт відіграє важливу роль у розкутості учасників, відразу ж пропадає сором’язливість і формальні моменти, які накладені робочою обстановкою, новачки і старички стають на одну сходинку, допомагають один одному, дають поради, діляться ідеями. Протягом усього квесту гравці показують цілий ряд достоїнств:

• Логічне мислення;
• Ерудованість;
• Хорошу пам’ять;
• Спостережливість;
• Кмітливість;
• Почуття гумору;
• Стресостійкість.

Участь у реальних квестах підходить людям різного віку і різної професійної діяльності, а також не вимагає особливих знань і навичок або спеціальної фізичної підготовки. Досягнення мети в таких умовах, є більш цікавим заняттям, ніж виконання робочих обов’язків, адже воно викликає активність і кмітливість. Люди, які пропрацювали в одному колективі багато років, можуть побачити один одного з нової сторони.

Чи варто приймати участь у квесті керівнику?

Кожен бос переживає про свій авторитет і репутації серед своїх підлеглих. Від манери спілкування і поведінки начальника, залежить і ставлення підлеглих до нього.

Якщо компанія занадто велика, то позиція неприступного боса цілком виправдана, однак у невеликих фірмах, начальнику слід позиціонувати себе на рівні своїх працівників, але не як приятель, а як однодумець.

Квест в реальності є прекрасною можливістю налагодити відносини між керівником і підлеглими. Дуже важливо піднести участь у грі не в якості робочого наказу, а як подарунок. Саме в такому спільному відпочинку начальник має можливість побачити приховані таланти своїх працівників: лідерів, трудяг, генераторів ідей, а також організаторів. Це допоможе об’єктивно розподілити задачі в майбутньому.

Для того, щоб повернути колишній авторитет після гри, потрібно нагадати підлеглим, хто тут головний, наприклад, подякувати всім присутнім за враження і вручити невелику премію. Цілком імовірно, що такі ігрові тренінги в майбутньому перетворяться на хорошу традицію.