Неймовірно, але факт: індустрія квест-кімнат по всьому світу

Престижна дослідницька група, яка займається збором даних про різні розвагах, пройшлася практично по всіх країнах, зазначивши 1040 локацій з квест-румами. Результати, отримані по ходу цю експедицію, здатні пролити світло на відмінності організації даного розваги на різних територіях земної кулі, допомогти визначити найпопулярніший жанр завдань, а також безліч інших цікавих фактів.

Інфографіка про квестах світу

Як ми ужеу поминали на початку статті, існує не менше 1040 місць, де ви можете випробувати свої командні і дедуктивні способності.Ви навряд чи здивуєтеся, але США є одноосібний лідером за кількістю квест-локацій (243 майданчики).

mjt2ea2e.sgk_ Неймовірно, але факт: індустрія квест-кімнат по всьому світу

Після йдуть:

Канада (понад 92 локацій в 31 місті);
Великобританія (європейський лідер з 66 ескейп-румами);
Нідерланди (45 дистриб’юторів);
Угорщина (37 організацій).
Пострадянські держави, навіть не дивлячись на стрімко зростаючу популярність, поки що не потрапляють до п’ятірки лідерів. Пов’язано це в більшій мірі з тим, що дана індустрія зосереджена всередині великих міст, а квест кімнати в Черкасах, наприклад, тільки недавно стали доступні для любителів активного відпочинку.

Попит і вартість

Проаналізувавши зібрану інформацію, нам вдалося визначити трійку лідерів серед жанрів, яка виглядає досить цікаво. Забавно, що дані значення практично не відрізняються в різних куточках Землі.

Найбільш популярні жанри квест-кімнат:

Хоррор (становлять 30% історій пагонів);
Класичні ескейп-руми (16%);
Екшн-кімнати (8% надприродного і яскравого задоволення).
Трохи відстають шпигунські мотиви, які зосереджені на розкритті злочинів або спробі запобігання катастрофи, що насувається.

А тепер трохи про гроші: підрахувавши ціни на квест-руми в 619 містах по всьому світу, нам вдалося визначити, що середня ціна гри складає 28 $. Ощадливіше за все буде купити квитки на землі Індії (Ченнаї) – 4 $. Апогей ціни за людини знаходиться в ОАЕ (Дубаї) – 41 $.

Тенденції

Цифри говорять, що деякі Європейські країни в кілька разів випереджають інші регіони за кількістю доступних квестів. Така особливість може бути пов’язана з прогресуючим туризмом, оскільки така розвага користується чималим попитом серед мандрівників. Тому вже сьогодні Нідерланди, Угорщина і деякі інші країни випереджають тих же США, насиченим різноманітністю сюжетів.