Лінійні і нелінійні квести і рівні складності

Часто при перегляді опису кімнати на сайті організаторів можна побачити словосполучення «лінійний або нелінійний квест» поруч з рівнем складності. Що означають ці назви, краще пізнати відразу або заздалегідь запитати безпосередньо на місці.

Отже, лінійний квест означає те, що виконувати завдання і розгадувати загадки необхідно в певній послідовності. Доки не вирішена попередня головоломка, нову можна не починати, та й часто не вийде.ElsMxW6I138-150x150 Лінійні і нелінійні квести і рівні складності

Нелінійний квест означає те, що завдання і загадки можна вирішувати паралельно один одному, одночасно. Сказати, що цікавіше або краще – неможливо, оскільки це просто різні формати гри і продуманість завдань. Такі характеристики квест кімнати вказуються в описі, щоб Ви були готові до того, що в лінійному варіанті доведеться розгадувати певну загадку до кінця, повернутися потім до неї не вийде, інакше далі ви не просунетеся. А в нелінійному можна хоч з кінця почати, якщо, звичайно, вийде.

Ступені складності

Зазвичай під рівнями складності проходження квесту мається на увазі:

простий;

середній;

складний/важкий варіант, можуть писати по-різному.

Перше – це для новачків, любителів теми і бажаючих просто розслабитися без напруги. Другий варіант – середня складність – дуже поширений. Більшість квестів мають саме середній рівень складності. Це гармонійна комбінація цікавих завдань, досить, але в міру заплутаних головоломок, атмосферності і антуражності місця, тематичності і всього іншого, що робить квест кімнату квест кімнатою.

Що стосується важкого рівня, то це для досвідчених любителів даного виду розваг, що встигли вивчити «кухню» квестів. Однак якщо новачок – екстремал, ніщо і ніхто не завадить йому піти і подолати всі перешкоди. Часто разом з терміном «важкий» вказується і прикметник «лінійний». Мало того, що кімната має складний рівень, так ще й доведеться вирішувати головоломки і виконувати завдання в певній послідовності. Складно, але зате цікаво.

Однак на ці критерії звертають увагу в другу чергу, в першу ж важлива все-таки тема, тому що на ній побудовані всі завдання. Якщо тема улюблена і цікава, найскладніший квест здасться легким. Так що не втрачайте часу на сумніви, дерзайте і перемагайте.