Квести розвивають лідерські якості

У повсякденному житті бути лідером, напевно, хоче практично кожен. Ми зараз говоримо не про керівні посади, і зовсім не про двійну відповідальність. Лідер – це людина, до слова якої прислухаються, її порадам слідують, і в цілому, це особистість, яка має надійний авторитет серед свого кола спілкування.

0042214_1441695772 Квести розвивають лідерські якості

Виховай в собі лідера

Психологи вже давно довели, що люди проявляти лідерські якості зазвичай навчаються ще з дитинства, в різноманітних іграх. Однак, це не означає, що в дорослому віці виховати в собі лідера неможливо. Зовсім ні. Сьогодні істотну допомогу в цьому здатні надати квестові кімнати.
Натренувати вміння в усьому бути першим, спонукати оточуючих поважати вашу думку і слідувати їй, проявляти ініціативу дійсно здатні квести. Як це проявляється на практиці? По-перше, квестові гри розраховані на колектив. Це автоматично створить навколо вас атмосферу, в якій одному доведеться стежити і за роботою всіх учасників і якось підсумовувати, що вже зроблено, і що ще варто зробити. Тут доречним виявиться розподіл обов’язків, доручення тих чи інших зобов’язань.

У такій обстановці без лідера доводиться дійсно важко. Проте з ним, колектив стає згуртованим і активним. При правильній організації процесу кожен зуміє відчути себе потрібним і корисним, а значить, команді вистачить часу на те, щоб відшукати ключ і вибратися з кімнати.

Обмеження в часі (60 хвилин) ще більше загострить почуття відповідальності. Однак, намагайтеся не метушитися, дійте розмірено, крок за кроком.

Чому саме квест?

У першу чергу, квест є пригодницької грою. Брати в ній участь можуть не тільки діти, а й студенти, люди середнього, а, при умовах хорошого самопочуття і оптимального фізичного стану, і старшого віку.

Командність гри передбачає розподіл ролей. У процесі гри можуть виникати заминки. У такі моменти капітан команди може і не знати, як правильно вчинити і що зробити. Якщо це трапилося, то потрібне рішення може підказати абсолютно будь-який учасник команди. Це дозволить не тільки привести команду до перемоги, проявити себе як розумного і кмітливого учасника, але ще це є чудовим шансом стати неформальним лідером команди.

Таким чином, в спектрі переваг квестових ігр, звичайна участь у пригодницькій грі дасть шанс отримати роль лідера в реальному повсякденному житті. Чому це можливо? Тому що квести надають можливість:

• Перед важливими людьми проявити свої найкращі і сильні риси характеру;
• Тренувати головні якості керівників та переможців: активність, ініціативність, рішучість, витримку, самовладання, силу волі і прагнення до успіху;
• Не боятися власних поразок і помилок: це ж всього лише гра;
• Перенести квест-перемоги у реальне життя.