Квести на любителя: чому одні теми популярніші за інші?

Сьогодні тем квестів у Харкові безліч. Та іноді деякі тематичні квести відвідують частіше, ніж інші. Це пов’язано зовсім не з тим, що ось цей квест нібито гірший, а от цей чимось кращий. Існують об’єктивні критерії, що показують вдалість чи невдалість того чи іншого квесту. До них відносяться підготовка завдань і декорацій. А ось теми не роблять квест гірше або краще.

04_DoctorNou_internet Квести на любителя: чому одні теми популярніші за інші?

Популярність одних тем перед іншими пов’язана з такими факторами:

  1. Часто хвиля популярності зростає на тлі серіалу, фільму або книги, що вийшла. Так було з «Піратами Карибського моря», з «Грою Престолів». Популярність квестів за мотивами творів відразу зростає, коли виходить новий сезон, серія, перевидається книга.
  2. До певного свята. Так, відвідуваність дитячих квестів значно зростає на канікулах, батьки намагаються зробити подарунок своєму чадові до Нового року або будь-якого іншого свята. Взагалі до свят зростає відвідуваність майже всіх квестів.
  3. Нова тема. Якщо з’явився новий квест, він обов’язково привертає увагу, особливо серед досвідчених квестоманів, які моніторять появу нових румів.
  4. Не всі теми підходять, наприклад, для тімбілдінга і корпоративу.
  5. В одні кімнати може зайти навіть одна людина, якщо захоче, а в інші потрібні всі чотири учасника. Те ж саме можна сказати про тривалі квести по 75 хвилин, і які часом вміщають до 12-20 чоловік. Але таку команду зібрати значно важче, і трапляється це на вихідних і святах. Звісно, буде здаватися, що відвідуваність нижче в порівнянні з іншими.
  6. Багато що залежить від того, наскільки часто місто приймає туристів. Якщо туристи приїжджають часто, вони готові заглянути і в квест кімнату.

Виходячи з цих та багатьох інших причин, можна зробити висновок, що популярність не залежить від теми, як такої. На усі теми знайдуться свої любителі. Потрібно щоб збіглося багато факторів: бажання не тільки однієї людини, але і команди, час, можливості. Тому популярних і непопулярних квестів немає. Є одна індустрія розваг, яка тримається на хвилі актуальності ось вже довгий час.

Так що не дивиться на рейтинги, заручиться підтримкою команди друзів і вирушайте назустріч пригодам. Забронювати кімнату краще заздалегідь, щоб бути впевненим в тому, що в зазначений час вона буде вільна, і ніхто її не займе.