Квест кімнати за книгою або фільмом: чи треба знайомитися з оригіналом?

Любителі квест кімнат вже напевно знають, як все влаштовано, і що важливу роль грає тема. Зараз дуже популярні руми, тематика яких безпосередньо стосується відомої книги або фільму.

В тому числі:QcQb11PS-xM-150x150 Квест кімнати за книгою або фільмом: чи треба знайомитися з оригіналом?

  • «Аліса в країні чудес»;

  • «1408»;

  • «Гоґвортс»;

  • «Квест« Шерлок»;

  • «Пірати Карибського моря»;

  • «Гра престолів» і багато іншого.

Немає необхідності уточнювати, як називаються оригінальні твори. Це відомі всьому світу фільми і книги. Але от питання: чи потрібно перед відвідуванням квест руму обов’язково прочитати або подивитися оригінал?

Звичайно, багато гравців, які прагнуть пройти квест по такому відомому світу, напевно не раз подивилися фільм або прочитали книгу, деякі, що називають себе фанатами, за однієї думки про улюблений всесвіт кидають всі справи і поспішають поринути в таємничий і десь страшний, але такий звабливий мир. Так, коли ти знаєш, про що йде мова, хто головний герой, а хто антагоніст, так легше орієнтуватися, розумієш, до чого ведуть відсилання підказок, можеш оцінити антураж кімнати і атмосферу.

Однак якщо команда гравців колись дивилася/читала, але забула, або зовсім знає тільки з чуток, про що йде мова, не варто відмовлятися від наміченого заходу. У самому румі немає ніякої необхідності застосовувати спеціалізовані знання, пам’ятати цитати героїв, чим все закінчилося, читати додаткові фанфики і так далі, тому що все це не стане в нагоді.

Так, квест рум за книгою або фільмом буде оформлений у відповідному антуражі і всі підказки будуть пов’язані з оригінальним твором, але Гугл не знадобиться. Всі відгадки знаходяться в кімнаті, а не в книзі або фільмі. Варто включити логіку і кмітливість, то ж клубок розплутається. Це як питання про гіпотетичного хлопчика з певною кількістю яблук або груш. Ви не знаєте повну історію цього хлопчика, а також, на якому дереві росли ці фрукти, але це не завадить відшукати правильну відповідь. Не варто думати, що якщо Ви не розумієте, про що йде мова, то буде нецікаво. По-перше, кімнати робляться за такими творами, про які Ви хоч щось та чули, а по-друге, в хід йдуть не тільки підказки, але і атмосфера, продуманість квесту, напруга, обмеженість у часі. Все це сприяє підвищенню адреналіну та зацікавленості в тому, що відбувається. Рум кидає Вам виклик, і потрібно просто вийти з кімнати.