Позбутися клаустрофобії в квест-кімнаті: кому корисна шокова терапія?

Страх закритих приміщень доставляє незручності багатьом. До того ж ця фобія в певний момент може зіграти злий жарт, коли доведеться залишитися на якийсь час в закритому приміщенні. Один з варіантів позбутися неї – відвідати квест-рум. Так-так, ця, на перший погляд, шокова терапія може допомогти позбутися фобії.

Чому це спрацює?

Ті, хто страждають на клаустрофобію, напевно хотіли б спробувати пройти квест, але їх зупиняє обмежений простір кімнати. Їх може налякати та обставина, що учасників закривають на ключ. Спробуйте пояснити їм, що:

  1. По-перше, не варто боятися тих, хто придумав розвагу. Вихід все одно буде.blue-man-300x198 Позбутися клаустрофобії в квест-кімнаті: кому корисна шокова терапія?
  2. А, по-друге, ви-то все одно будете поруч, а з цілою командою не страшно.

Так, як тільки людина переступає поріг квест-руму, і двері зачиняються, вона може злякатися обмеженого простору. Однак коли команда почне діяти, буде не до переляку: потрібно вирішувати завдання і розгадувати загадки з метою знайти вихід. Азарт захлесне кожного. Після того як вихід буде знайдений, страх відступить, запам’ятається тільки приємне. Завдяки квест-руму замкнутий простір буде асоціюватися з позитивними емоціями і цікавим проведенням часу.

Коли така терапія зайва?

Не варто вести людини в квест-рум, якщо вона нещодавно пережила стресову ситуацію. У сукупності з фобією це призведе до негативних наслідків. Якщо говорити про розваги, тут вони повинні бути більш щадними.

В інших випадках квест-кімната допомагає позбутися не тільки клаустрофобії, але й подібних страхів.